f t g m
  • Architektura miast

  • Rynek budowlany w Polsce

  • Biura architektoniczne

  • Budowa elementów architektonicznych

Copyright 2019 - Custom text here

Rynek budowlany

Coraz lepsza koniunktura na rynku budownictwa

W lutym 2016 branża budowlana odnotowała poprawę koniunktury o 4 punkty, specjaliści szacują, że jeśli wzrost utrzymałby się na takim poziomie w maju rynek budownictwa osiągnął by pułap 0, co od 2011 roku jeszcze się nie udało.

 

 

Przybywa optymistów w branży budowlanej, coraz więcej firm deklaruje pozytywne wyniki i z nadzieją patrzą na nadchodzące miesiące. Przekłada się to na realne decyzje – niemal wszystkie firmy deklarują, że nie panują redukcji etatów w swoich szeregach, przeciwnie – branże murarska i zbrojarska chcą zatrudniać więcej ludzi – ie dziwi to w kontekście faktu, że rośnie popyt na usługi , a firmy, które zajmują się wznoszeniem budynków, to aż 1/3 rynku.

 

W lutym firmy oceniły, że wykorzystały 69% swoich mocy produkcyjnych. Większość liczy jednak na wzrost zamówień na ich usługi w kolejnych miesiącach, prym w optymistycznych prognozach wiodą duże firmy.

  

Do branż, które odnotowały najwyższe zyski należą branże: wykończeniowa, tynkarska, posadzkarska, elektryczna oraz stolarki budowlanej.