f t g m
  • Architektura miast

  • Rynek budowlany w Polsce

  • Biura architektoniczne

  • Budowa elementów architektonicznych

Copyright 2019 - Custom text here

Najczęstsze błędy w montażu drzwi

 

Solidne, drewniane drzwi, z dodatkowymi zabezpieczeniami, dobrą izolacją i zamówione u dobrego producenta, np. www , mogą stać się prawdziwym utrapieniem domowników, generować straty ciepła w przypadku drzwi zewnętrznych czy nawet zagrażać życiu. Jak to możliwe? Odpowiedzią jest nieumiejętne osadzenie stolarki drzwiowej.

 

 

Aby do tego nie dopuścić, należy zlecać montaż firmom rekomendowanym przez producenta, gdyż dodatkowo narażamy się na utratę gwarancji na stolarkę drzwiową.

 

  • Montaż na piance to najczęstszy błąd. Osadzona stolarka drzwiowa na piance może po prostu wypaść nawet przy mocniejszym trzaśnięciu lub podczas wichury. Drzwi osadza się w murze, z kolei pianka powinna służyć jedynie jako izolacja, która wypełnia szczeliny pomiędzy ścianą, a ościeżnicą.

 

  • Tynk na mokrą piankę ten błąd zdarza się nagminnie. Stolarka drzwiowa, w której szczeliny wypełniono pianką powinna odpocząć. W tym czasie pianka wyschnie, drzwi minimalnie osiądą, co pozwoli uniknąć pękaniu tynku a potem gładzi. Niestety niekompetentni wykonawcy nie mają zamiaru czekać, czy też wracać następnego dnia, żeby dokończyć pracę. Kładą zaprawę na mokrą piankę, która często przez jakiś czas po zaaplikowaniu jeszcze powiększa swoją objętość. W rezultacie stolarka drzwiowa wygląda nieestetycznie z pęknięciami na ścianach dookoła ościeżnicy.