f t g m
  • Architektura miast

  • Rynek budowlany w Polsce

  • Biura architektoniczne

  • Budowa elementów architektonicznych

Copyright 2019 - Custom text here

Jak dbać o trawnik?

 

Bardzo często odnoszę wrażenie, że ludzie myślą że nie trzeba dbać o trawniki. Kraków, czyli stolica naszego kraju nie stanowi wyjątku od tej reguły. Ludzie korzystają z takich usług ( link ) i projektują piękne ogrody. Jednak niestety bardzo często nie wiedzą jak dbać o swój trawnik. Dlatego w tym artykule poznasz kilka rad, które ułatwią Ci utrzymanie trawnika w dobrym stanie.

 

Trzeba dbać o trawniki - Kraków.

 

Kilka przydatnych rad

Jeżeli posiadasz trawnik to podstawą jest regularne podlewanie. Zwłaszcza jeżeli mieszkasz w Krakowie i od wielu dni nie padało. Trawnik potrzebuje odpowiedniego nawodnienia, bez niego nie będzie wyglądał dobrze. Jednocześnie nie jest on pod tym względem wymagający. Wystarczy prosty zraszacz, żebyś był w stanie utrzymać odpowiednie nawodnienie trawnika.


Regularne koszenie. Ono również jest ważne. Z reguły powinno się kosić trawę co dwa tygodnie, lub co tydzień – w zależności od tego jak szybko rośnie i jakiej długości trawy potrzebujesz. Generalnie im delikatniej używany jest twój trawnik, tym dłuższa trawa może na nim być.


Odpowiednie nawożenie. Wiele osób nawozi rośliny jednak zapominają o nawożeniu trawnika natomiast, żeby zachować odpowiedni wygląd trawnika i dbać o niego to regularne nawożenie jest istotne. Trawniki powinno nawozić się 3 razy do roku.


To 3 zabiegi, dzięki którym utrzymasz swój trawnik w odpowiednim stanie. Nie wymagają one zbyt wiele pracy i czasu, dlatego też warto o nich pamiętać, żeby utrzymać trawnik w dobrej kondycji.