f t g m
  • Architektura miast

  • Rynek budowlany w Polsce

  • Biura architektoniczne

  • Budowa elementów architektonicznych

Copyright 2019 - Custom text here

Czas na grawitację już minął – nowoczesne systemy wentylacji mechanicznej

 

Tradycyjne systemy wentylacji odchodzą już w cień i ustępują miejsca nowoczesnym rozwiązaniom rodem z Zachodu. Systemy wentylacji mechanicznej, bo o nich właśnie mowa, bazują się na działaniu urządzeń wspomagających ich pracę – gruntowych wymienników ciepła. Firmy http://www.wojwent.com/gruntowe-wymienniki-ciepla i inne oferują szeroki asortyment usług związanych z instalacją i modernizacją systemów wentylacji mechanicznej. Rozwiązanie to, coraz bardziej popularne w naszym kraju, niesie ze sobą konkretne korzyści.

 

Zastosowanie gruntowych wymienników ciepła jest szczególnie polecane w dużych miastach.

 

Zastosowanie gruntowych wymienników ciepła jest szczególnie polecane w dużych miastach dotkniętych problemem smogu i zwiększonego zanieczyszczenia powietrza różnego rodzaju pyłami oraz w nowoczesnym budownictwie. W pierwszym przypadku – w gruntowych wymiennikach ciepła istnieje możliwość instalacji dodatkowych filtrów, które oczyszczają powietrze, które dostaje się do mieszkania. W drugim przypadku – systemy te są w większości dwukanałowe, co znaczy, że kanał odprowadzający nie jest połączony z kanałem doprowadzającym; dzięki pracy gruntowych wymienników ciepła istnieje możliwość odebrania ciepła z powietrza usuwanego z mieszkania i dostarczenia go do świeżego powietrza. Z tego też powodu systemy tego rodzaju polecane są przy zastosowaniu szczelnych drzwi i okien w nowoczesnym budownictwie.


Kolejnym dużym plusem systemów tego rodzaju jest fakt, że gruntowe wymienniki ciepła pracują naprawdę cicho, ciężko zwrócić na nie uwagę, dzięki temu są bardzo nieuciążliwe; nie zużywają również dużo energii elektrycznej, dzięki czemu są stosunkowo niedrogie w utrzymaniu.